Jaka jest najmocniejsza odmiana marihuany?

Najmocniejsza odmiana marihuany to pojęcie, jakie interesuje wiele osób. Warto pamiętać, że w naszym kraju uprawa jest nielegalna. Nie ma czegoś takiego, jak hodowla do kolekcjonerskich celów. Odbiorcy nie zakupią także topów marihuany w sklepie. W krajach, gdzie jest to dozwolone, wybierana jest uprawa indoor lub outdoor. Nasiona są zawsze żeńskie, a rośliny feminizowane. Trudno jest mówić o nasionach, nie wspominając także o uprawie. Jaka jest najmocniejsza odmiana marihuany? O czym warto wiedzieć? Co oferują banki nasion? Co interesuje growerów na świecie?

Najmocniejsza odmiana marihuany

najmocniejsza odmiana marihuany

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jaka jest najmocniejsza odmiana konopi indyjskich i kto ją stworzył. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa,  gdyż istnieje wiele mocnych odmian. Zazwyczaj przyjmuje się, że odmiana z wysokim stężeniem THC powinna być mocna. Growerzy niekiedy pragną samodzielnie stworzyć własne odmiany, tak aby zyskać sławę na rynkach światowych. 

Niełatwo jest ustalić, która odmiana jest najmocniejsza na świecie. Ma to związek z niezbyt dokładnymi testami w laboratorium. Przykładowo w jednym teście wychodzą poziomy 22%, a w innym 25%. Próbki są  robione na jednym topie, a nie na całej roślinie. Duże znaczenie mają także warunki, w jakich rozwijają się rośliny. Wszystko to sprawia, że trudno jest określić całkowicie, jakie są poziomy THC w jednej roślinie. 

O czym warto wiedzieć?

Pamiętajmy o tym, ze na uznaniem zasługuje Bruce Banner #3. To krzyżówka Strawberry Diesel i OG Kush, która posiada około 27% THC, Niektóre źródła wskazują nawet na 28% THC. Ceniona jest także Gorilla Glue #4 – badania wskazują, ze THC wynosi tutaj ok. 25-28%. W marihuanie nie tylko poziom THC jest najważniejszy dla odbiorcy. Nie jest bowiem tak, że mocna odmiana będzie najlepsza dla danej osoby. Niektóre osoby wolą łagodniejsze odmiany, które pozwalają normalnie funkcjonować w ciągu dnia. Jak widać, istnieje sporo ciekawych rozwiązań, które są popularne wśród growerów na całym świecie.