Nasiona marihuany – rodzaje

Wśród typów marihuany, wyróżnić można trzy rodzaje tej rośliny. Są to nasiona outdoor oraz indoor, nasiona feminizowane, oraz nasiona regularne konopii. Czym się one między sobą różnią? Które będą najlepsze do uprawy? Na te pytania, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Nasiona outdoor oraz indoor

Nasiona konopi siewnej, uprawiane mogą być nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w środku specjalnie do tego celu przystosowanego pomieszczenia. Stąd też dwie opcje uprawy, które trzeba dosłownie tłumaczyć z języka angielskiego. Każdy spośród tychże wariantów, ma zarówno zalety, jak i wady. Wybranie jednego z nich, zależeć będzie od warunków i możliwości, jakie mają hodowcy. 

nasiona marihuany feminizowane

Nasiona marihuany feminizowane 

Stworzenie feminizowanych nasion, stało się swego rodzaju rewolucją na rynku konopii. W roku 1980 nastąpił boom na feminizowane nasiona. Hodowcy oszaleli po prostu na ich punkcie. Obecnie, ponad 95 procent przedsiębiorstw polskich, oferuje nasiona marihuany feminizowane. Prowadząc ich uprawę, możemy mieć stu-procentową pewność, iż wyrosną z nich tylko rośliny żeńskie. Piękno oraz fenomen feminizowanych nasion opiera się na tym, iż podczas uprawy możemy zaoszczędzić dużo czasu, który wcześniej marnowaliśmy na poczet pielęgnacji roślin męskich. 

Regularne nasiona marihuany 

Jeszcze nie tak dawno, jedyną metodą na uprawianie konopii siewnych, było używanie regularnych nasion. Po procesie ich siania, wyrastały nie tylko żeńskie, ale również i męskie osobniki. Cel uprawiania konopii, stanowią jednakże żeńskie rośliny oraz ich kwiaty, dlatego tak pożądana jest hodowla opierająca się na metodzie feminizacji.