Właściwości Northern Light

Norhern Light to znana od lat odmiana marihuany, jaka stanowi niedościgniony wzór i bazę dla innych odmian. Indica ze szczepami afgańskimi i tajlandzkimi wykazuje działanie przeciwbólowe oraz relaksujące. Dojrzała roślina ma spore rozmiary, a zawartość THC to ok. 16-20%. Plotki głoszą, że ta odmiana po raz pierwszy została użyta w stanie Waszyngton, jednak nie jest to potwierdzone. Rozpowszechnienie nastąpiło w latach 80. XX wieku w Holandii. Stamtąd pochodzi producent NL – Sensi Seeds. Jakie zalety ma Norhtern Light? O czym warto wiedzieć? Jakie działanie wykazuje roślina? Jak kwitnie? 

Cechy Northern Light

Northern Light jest cały czas popularną bazą dla innych odmian indica. Popularność wiąże się z pąkami, jakie są bogate w żywicę, odpornością na trudne warunki i szybkim wzrostem. To hybryda, która stanowi połączenie odmian tajlandzkich i afgańskim, w tym dominującej indici. Na uwagę zasługuje zwarta budowa i duże rozmiary rośliny. Zapach nie jest mocny, ale wyczuwalne są słodkie i sosnowe nuty. Pąki z kolei są zbite oraz pokryte włosami. Jeśli chodzi o zawartość THC, jest ona dosyć duża. 

northern lights

Zastosowanie medyczne i kwitnienie rośliny

Ta odmiana marihuany ma medyczne zastosowanie. Działa relaksująco, dlatego pozwala zniwelować stres i napięcie. Co ciekawe, roślinna oddziałuje nie tylko na umysł, lecz także na ciało, lekko rozluźniając napięcia. Zauważalne jest też przeciwbólowe działanie i wsparcie w walce z bezsennością. 

Co do kwitnięcia rośliny, znosi ona nawet trudne warunki hodowli. Nadaje się do upraw indoor oraz outdoor, a do uprawy nie jest wymagana wiedza specjalistyczna. Okres kwitnienia to zazwyczaj 6-8 tygodni. Plon z metra kwadratowego wynosi od 300 do 450 g, a wysokość rośliny to 1-1,5 metra.