Mieszadła magnetyczne — czy warto rozważyć ich zakup?

Mieszadło magnetyczne to bez dwóch zdań, jedno z najprzydatniejszych spotykanych urządzeń laboratoryjnych. Decydując się na jego zakup, zyskujemy nie tylko znaczne ułatwienie podczas przeprowadzania badań, lecz także zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Wybór odpowiedniego mieszadła magnetycznego jest niezwykle ważny, gdyż każdy model może posiadać inne parametry. W takim razie, w jakie mieszadło magnetyczne powinniśmy się zaopatrzyć? 

Do czego służy mieszadło magnetyczne?

Mieszadła magnetyczne, jak sama nazwa wskazuje, służą do mieszania różnego rodzaju cieczy w specjalnych naczyniach laboratoryjnych. Innowacyjne urządzenie jest w stanie wytworzyć pole magnetyczne, dzięki czemu tuż po umiejscowieniu kolby wraz z mieszadełkiem rozpocznie ono proces mieszania. Mieszadło wykorzystywane jest stricte w laboratoriach, co oznacza, że nie łatwo o spotkanie się z nim w codziennym życiu.

Mieszadła magnetyczne

Jakie korzyści płyną z posiadania mieszadła magnetycznego?

Do największych korzyści zaliczamy szereg możliwości, jakie oferuje nam mieszadło. Są one wówczas stosowane nie tylko w celu wymieszania roztwory, lecz także podczas miareczkowania bądź rozpuszczania odczynników. Decydując się na jego wybór, mamy pewność, iż ten etap pracy przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 

Jakie mieszadło magnetyczne warto wybrać?

Wyróżniamy dwa rodzaje mieszadeł magnetycznych, a są to:

Pierwsza opcja jest częściej wybierana, jednakże druga świetnie sprawdzi się u osób, które preferują kontrolę kilku koleb jednocześnie. Przed dokonaniem wyboru którejkolwiek z opcji należ zwrócić uwagę, również na materiał, z jakiego zostało wykonane mieszadło, wymiary płyt, opcję grzania oraz wszelkie akcesoria dostępne w zestawie.