Lipotransfer – na czym polega ta metoda?

Lipotransfer, znany popularnie jako autologiczny przeszczep tłuszczu, to innowacyjna procedura medycyny estetycznej, która zyskuje coraz większą renomę wśród osób chcących poprawić swoją aparycję. Polega ona na bezpiecznym przeniesieniu tkanki tłuszczowej z jednej części ciała do innej w celu poprawy jej wyglądu, jędrności i kształtu. 

Jakie przymioty ma lipotransfer?

Główną zaletą lipotransferu jest fakt, że wykorzystuje on naturalny materiał z własnego ciała pacjenta, dzięki czemu jego wykonanie nie wiąże się z niepożądanym ryzykiem. Tłuszcz jest pobierany z określonych obszarów za pomocą techniki liposukcji, co sprawia, że zrealizowanie zabiegu nie jest specjalnie skomplikowane. Następnie tłuszcz jest przetwarzany w celu usunięcia nadmiaru płynów i ewentualnych nieczystości. Na sam koniec zdrowe komórki tłuszczowe są wstrzykiwane w miejsce, które ma zostać wypełnione. Ważną zaletą lipotransferu jest też to, że procedura jest małoinwazyjna i relatywnie przystępna finansowo. Ponieważ używany jest tłuszcz od pacjenta, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub odrzucenia zabiegu jest mikroskopijne. 

lipotransfer badanie

Po co wykonuje się lipotransfer?

Jednym z głównych zastosowań lipotransferu jest modelowanie i powiększanie określonych obszarów ciała. Najczęściej są to pośladki bądź biust. Nierzadko lipotransfer jest wykonywany również w celu zredukowania zmarszczek. Patent ten daje naturalne i trwałe efekty, ponieważ wykorzystuje tkankę tłuszczową, która jest nieodłączną częścią naszego ciała. Lipotransfer oferuje również korzyści długoterminowe. Po wstrzyknięciu tłuszczu, większość przeszczepionych komórek utrzymuje się w nowym miejscu i staje się spójną częścią tkanki docelowej. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia trwałe poprawienie wyglądu i estetyki swojego ciała