Jaki plecak dla ratownika medycznego kupić?

plecak ratownika medycznego

Plecak ratownika medycznego cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Ratownicy medyczni dosyć często pracują w ciężkich warunkach, dlatego muszą mieć właściwe wyposażenie.

Wybór plecaka dla ratownika

Dobrze, jeżeli plecak ratownika medycznego jest ergonomiczny oraz wygodny, ale przede wszystkim powinien być wytrzymały. Żeby udzielić pierwszej pomocy, należy mieć wiedzę i doświadczenie. Wyposażenie jednak także jest potrzebne, ponieważ filtry bakteryjne oraz maski tlenowe mogą się bardzo przydać. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pierwsza pomoc może być udzielona w różnym zakresie. Na rynku działa wielu producentów, którzy produkują plecaki wysokiej jakości. Lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy i mieć pewność, że wszystko jest wyprodukowane z jak najlepszych materiałów. Sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia są dla ratowników medycznych czymś całkowicie normalnym, do czego muszą się przyzwyczaić. Różne wypadki oraz stany chorobowe przyczyniają się do powstania takich sytuacji. Najważniejsza jest jednak ostrożność, ponieważ nie można wszystkiego bagatelizować. Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej jest możliwe, jeżeli do dyspozycji są odpowiednie narzędzia oraz leki.

Wyposażenie plecaków

W plecaku powinny się obowiązkowo znaleźć: maski do sztucznego oddychania, butla tlenowa, filtry bakteryjne, a także ssak ręczny lub nożny. Przyda się oczywiście plecak z dużymi kieszeniami, który jest dodatkowo podzielony na komory. Zewnętrzny dostęp do zaworu butli tlenowej jest także bardzo ważny. Plecak musi mieć przynajmniej dwa komplety szelek, kilka uchwytów oraz pas biodrowy. Elementy odblaskowe też mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Plecak jest wykorzystywany w dosyć ciężkich warunkach, dlatego dobrze, jeżeli jest wykonany z wytrzymałych materiałów. Ratownictwo górskie też wykorzystuje tego rodzaju plecaki. Dostępny sprzęt można bardzo szybko pogrupować, ponieważ przegródki przesuwne znajdują się wewnątrz plecaka.