Najważniejsze, co chciałbyś wiedzieć o Kush

Kush to odmiana konopi indyjskich, pochodząca z gór Hindukusz leżących na granicy Afganistanu z Pakistanem, gdzie konopie rosną jako element środowiska naturalnego. Z uwagi na trudne warunki klimatyczne rośliny te znane są jako wyjątkowo wytrwałe, znoszące zarówno niskie temperatury, silne podmuchy wiatru, jak i brak nawodnienia czy mocne nasłonecznienie.


Cechy charakterystyczne odmiany Kush

  • Wygląd

Szczepy Kush są zwykle niskie, ale jednocześnie krzaczaste i rozgałęzione. Ich pąki są grube, masywne i jędrne, a liście prezentują barwy od ciemnozielonej po purpurę.

  • Aromat

Kush znany jest z głębokiego i intensywnego zapachu złożonego z nut ziemi, cytrusów, ziół, pieprzu, kadzidła oraz sosny. Aromat najczęściej jest silny i przenikliwy.

  • Działanie

Kush jest świetnym towarzyszem wieczornego relaksu w zaciszu domowym. Nadaje się również do zastosowań medycznych. Jego działanie wywiera relaksujący wpływ na sferę ciała i ducha. Efekt „stoned”, zwany również „blokadą kanapy” doskonale oddaje rozluźniający wpływ konopi na cały organizm.

Cztery najbardziej popularne odmiany Kush

  • OG Kush

Jedna z najpopularniejszych odmian Kush, która trafiła do USA na przełomie lat 80-tych i 90-tych i stała się klasykiem. Charakteryzuje się szczególnym aromatem łączącym w sobie nuty cytrusów, ziemi oraz benzyny. Poza odprężeniem dostarcza również doznań euforii.

  • Bubba Kush

Znana i ceniona odmian Kush, charakteryzująca się słodkim aromatem zawierającym w sobie nuty kawy oraz czekolady. Stosowana w leczeniu bezsenności i zaburzeń łaknienia ze względu na właściwości antystresowe i relaksujące.

  • Purple Kush

Charakterystyczna odmian Kush, o specyficznych fioletowych liściach i słodkawym, ziemistym aromacie. Ceniona z uwagi na działanie przeciwbólowe i nasenne, dająca długotrwałe uczucie relaksu i odprężenia.

  • Master Kush

Znana, klasyczna odmian Kush, niejednokrotnie nagradzana na Cannabis Cup. Charakteryzuje się delikatnym zapachem podczas uprawy, osiągając ostatecznie aromat cytrusowy z nutą kadzidła. Doceniana ze względu na łagodzenie bólu oraz lęków.