Płyn Lugola – na co go stosować?

Płyn Lugola ma bardzo wiele zastosowań nie tylko, jeśli chodzi o pomoc w leczeniu naskórka, drobnych ran, ale także w branży spożywczej. Wiele osób zastanawia się, czy Lugola płyn sprawdzi się także do picia, jednak musimy wiedzieć, że płyn zakupiony w aptece jest preparatem nieoczyszczonym, więc nie powinniśmy go pić. Roztwór wodny jodu ma wiele pozytywnych właściwości, jednak nie umiejętnie stosowany, może nam zaszkodzić, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli chcemy bezpiecznie go używać.

Płyn Lugola zastosowanie preparatu

Bez wątpienia płyn Lugola⁣, choć niebezpieczny do picia, może pomóc nam w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Musimy jednak wiedzieć, jak go stosować, a także, w jakich dawkach nam się sprawdzi. Najbezpieczniej będzie zapytać o to zaufanego farmaceutę lub lekarza, który powie nam, jak go stosować. Najpopularniejsze schorzenia, w których Lugola płyn może być stosowany, to przede wszystkim:

  • otarcia naskórka,
  • niezbyt głębokie rany, 
  • w przemyśle spożywczym w celu sprawdzenia stężenia skrobi w potrawach. 

Dlaczego nie powinniśmy pić płynu Lugola?

Picie płynu Lugola może okazać się niebezpieczne. Musimy wiedzieć, że ten kupowany w aptece jest przede wszystkim preparatem nieoczyszczonym, więc do picia może okazać się wręcz niebezpieczny. Każde jego używanie należy skonsultować z lekarzem, który powie nam, jak go przyjmować, w jakich dawkach, a także, czy poradzi sobie z leczeniem schorzeń, na które planowaliśmy go stosować. Tylko  tak będziemy pewni, że jego stosowanie będzie bezpieczne, a także jego stężenie nie okaże się dla nas zbyt silne, co spowoduje niechciane efekty uboczne. Płyn Lugola warto więc stosować pod kontrolą lekarza.